Нові правила вступу до аспірантури: денна форма лише для бюджетників

В Міністерстві освіти та науки України пояснили, що до 2022 року до аспірантури щороку вступали близько 7-8 тисяч осіб, проте у 2024 році подібні заявки подали понад 246 тис. осіб, з яких понад 91 тис. осіб — це чоловіки призовного віку, у яких вже й так є ступінь магістра чи спеціаліста.

Міністерство освіти та науки України скасувало можливість вступу до аспірантури на денну форму навчання за контрактом, щоб навчання в аспірантурі не перетворилось на корупційний інструмент для ухилення від військової служби. Про це повідомила пресслужба МОН.

“Щоб навчання в аспірантурі не перетворилося на корупційний інструмент уникнення мобілізації, у 2024 році скасовано вступ на денну форму навчання за контрактом та відкориговано правила щодо поновлення навчання в аспірантурі”, — йдеться у повідомленні.

В МОН уточнили, що вступ в аспірантуру в цьому році здійснюватиметься виключно за державним замовленням, а бюджетних місць стане вдвічі більше — 7000 замість 3200, як це було раніше.

“Вступ на навчання в аспірантурі за контрактом цього року буде можливий лише на заочній та вечірній формах… Вечірня та заочна форми навчання не передбачають відстрочки від мобілізації”, — наголосили у відомстві.

Крім того, цього року буде недоступним переведення з інших форм навчання на денну.

“Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов’язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо)”, — зазначили у Міністерстві освіти та науки України.

У відомстві пояснили, що на такий крок їх спонукав надмірний ажіотаж до навчання в аспірантурі серед чоловіків призовного віку.

“До 2022 року до аспірантури щороку вступало 7-8 тисяч осіб. Для порівняння: у 2024-му на тест для вступу в магістратуру та аспірантуру записалося понад 246 тис. осіб. З них, 91 561 особа це чоловіки віком 25-60 років, у яких вже є ступінь магістра чи спеціаліста”, — повідомили в МОН.

В пресслужбі Міністерства переконані, що таке співвідношення чітко вказує на те, що вступ в аспірантуру серед чоловіків не викликаний бажанням навчатись або здобувати викладацьку кар’єру, а вмотивований “іншими чинниками”.

Нагадаємо, 24 червня начальник Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко повідомив, що вищі навчальні заклади Волинської області надаватимуть територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки списки відрахованих студентів.

У цей же день керівник управління інформаційних технологій Міністерства оборони Олег Берестовий повідомив, що у мобільний додаток для військовозобов’язаних “Резерв+” планують додати функцію онлайн-рекрутингу.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше