Новітні безпілотники Roadrunner здатні перехоплювати Shahed-136 у повітрі (відео)

Північноамериканська компанія Anduril представила дрони-перехоплювачі Roadrunner. Українські військові зможуть використовувати їх для знищення “Шахедів”. Таку думку в інтерв’ю кореспонденту Wired висловив військовий експерт Семюел Бендетт, який працює в Центрі американської безпеки.

Фахівець зазначив, що безпілотники активно використовуються обома сторонами військового протистояння. Для пошуку цілей застосовуються недорогі споживчі коптери. Після них у справу вступають боєприпаси, що баражують. Бендетт висловив переконання в тому, що нові ударні безпілотники будуть проектуватися американськими оборонними виробниками з урахуванням українського досвіду.

Російська армія використовує БПЛА “Ланцет”, а українська – Switchblade. Вони практично невразливі для засобів РЕБ і наземних систем ППО. Високу ефективність проти баражуючих боєприпасів показують гармати винищувачів і дорогі ракети. Альтернативою цим засобам вогневого ураження можуть стати модульні безпілотники Roadrunner з турбореактивними двигунами.

Версія Roadrunner-M комплектується осколково-фугасною БЧ. Вона призначена для атаки цілей у режимі камікадзе. Безпілотник можна використовувати для знищення ракет і баражуючих боєприпасів. Пошук цілей здійснюється за допомогою ШІ. У режимі ручного управління оператор може вести до цілей одночасно кілька літальних апаратів.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше