Новий ЗРК«CORAL», української розробки, здатний збивати балістичні ракети, дальність польоту до 40 км

Серед основних пріоритетів Міністерства оборони України на 2024 рік – посилення протиповітряного щита України, зокрема виробництво зенітно-ракетних комплексів типу «CORAL». Заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк сказав, що серед головних завдань на 2024 рік – нарощування оборонно-промислового комплексу та збільшення виробництва ракет, боєприпасів, озброєння та військової техніки. Серед пріоритетів посилення протиповітряного щита України.

За словами Івана Гаврилюка, головна увага приділятиметься засобам протиповітряної оборони – від звичайних переносних зенітно-ракетних комплексів до систем ППО з дальністю понад 100 км, тип ЗРК «CORAL».

Конструкторське бюро «Промінь» розпочало роботу над проектом ще у 2016 році. Вперше макет керованої зенітної ракети комплексу «Корал» продемонстрували у 2021 році разом з іншими виробами держпідприємства.

Особливістю “CORAL”, як розповів раніше генеральний директор ДККБ “Промінь” Олег Коростелев, є те, що при розробці використовуються відпрацьовані та вивірені компоненти. КБ «Промінь» розробляв лінійку зенітних ракетних комплексів із далекостями дії: 10; 30-40; 100 км.

Характеристики ракети:

  • дальність польоту – 30-40 кілометрів;
  • довжина – 4,33 метра;
  • максимальний діаметр – 260 мм;
  • вага – 300 кг, з яких 25 припадають на бойову частину;
  • висота польоту – 10 кілометрів.

Завдяки своїй уніфікованості, «CORAL» може застосовуватися з сухопутної та морської платформи, у тому числі й чіплятися на літаки як ракета «повітря-повітря».

Наземна версія “CORAL” відповідає концепції “легкого” мобільного ЗРК “малого-середнього” радіусу дії. ЗРК можна використовувати для прикриття конкретних об’єктів, наприклад авіабаз, портів, промислових центрів.

Ракету можна застосувати як ракету «повітря-повітря» завдяки її невеликій масі й довжині. Як приклад, ракета для Су-27, залежно від версії, має вагу до 350 кілограмів та довжину до 4,8 метра. При інтеграції із винищувачем дальність польоту ракети зростає.

«CORAL» здатний знищувати будь-які аеродинамічні цілі, такі як: гелікоптери, літаки, безпілотники. Цю ракету можна застосувати проти балістичних ракет, наземних чи надводних цілей.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше