NVIDIA активізує розробку кастомних чипів для великих клієнтів, цілячи на ринок ШІ

NVIDIA оголосила про створення нового підрозділу, що спеціалізуватиметься на розробці індивідуальних чипів для операторів хмарних сервісів та інших ключових замовників. Цей крок є частиною стратегії компанії з метою домінування на ринку спеціалізованих чипів для штучного інтелекту (ШІ) та забезпечення конкурентоспроможності перед перспективою збільшення кількості альтернативних пропозицій. Завдяки успішному контролю над близько 80% ринку високопродуктивних ШІ-чипів, NVIDIA змогла збільшити свою ринкову вартість на 40%, досягнувши показника в 1,73 трлн доларів у поточному році.

Ключові клієнти NVIDIA, включаючи такі компанії як OpenAI, Microsoft, Alphabet та Meta, активно закуповують чипи H100 та A100 для підтримки своїх розробок у галузі генеративного ШІ. Грег Рейчоу (Greg Reichow) з Eclipse Ventures вказує на незамінність цих чипів для оптимізації енергоспоживання та зниження витрат, зазначаючи, що Meta планує придбати до 350 тис одиниць H100 цього року.

У відповідь на тенденцію розробки власних процесорів технологічними гігантами, NVIDIA провела переговори з представниками Amazon, Meta, Microsoft, Google та OpenAI щодо можливості створення кастомних чипів. Компанія також прагне залучити клієнтів у секторах телекомунікацій, автомобілебудування та відеоігор, розширюючи свою присутність на ринку.

За оцінками аналітиків, ринок спеціалізованих чипів для дата-центрів може досягти 10 млрд доларів цього року та подвоїтися до 2025 року. Аналітик Needham Чарльз Ши (Charles Shi) оцінює обсяг ринку кастомних чипів приблизно у 30 млрд доларів на рік, що становить близько 5% від загальносвітових продажів чипів.

NVIDIA планує конкурувати з Broadcom та Marvell на ринку спеціалізованих ШІ-чипів та кастомних мікросхем для дата-центрів. За інформацією від джерел, Діна МакКінні (Dina McKinney), колишній топ-менеджер AMD та Marvell, очолить новий підрозділ NVIDIA, що займатиметься розширенням присутності компанії в ніші хмарних обчислень, 5G, відеоігор та автомобілебудування. Після запитів ЗМІ ця інформація була вилучена з публічних джерел, і NVIDIA відмовилася від коментарів.

Вплив NVIDIA на ринок кастомних чипів може стати значним для Broadcom та Marvell, оскільки бізнес Broadcom у цій сфері оцінюється в 10 млрд доларів, а Marvell — близько 2 млрд доларів. Nintendo Switch уже використовує чип NVIDIA Tegra X1, і очікується, що нова версія консолі отримає кастомний процесор від NVIDIA. Компанія також веде переговори з Ericsson щодо розробки чипа та планує зайняти позиції на ринках автомобілів та відеоігор. Ринки телекомунікаційних чипів оцінюються в 4–5 млрд доларів на рік, а спеціалізовані чипи для автомобілів та відеоігор мають потенціал значного зростання.

У типовій партнерській угоді NVIDIA надає свою інтелектуальну власність та технології, тоді як за виробництво чипів, їх пакування та інші етапи, відповідають контрактні виробники, такі як TSMC.

Джерело Reuters

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше