Обережно, небезпека: в Україну завезли молочний продукт зі стафілококом

Наразі фахівці перевіряють всіх виробників молочного продукту у світі, щоб зробити експертні висновки

В Україні з’явився небезпечний продукт харчування. На територію нашої держави завезли сир під назвою Reblochon de Savoie, в якому фахівці виявили збудника стафілококової інфекції. Товар транспортували з Франції.

Про це стало відомо з даних, опублікованих системою швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів RASFF.

Молочна продукція містить бактерії, що викликають стафілококове отруєння – одне з найважчих серед усіх видів харчових хвороб. Наразі немає достовірної інформації, чи вдалося сиру потрапити на прилавки українських магазинів. Експерти взялися за дослідження виробників товару по всьому світу, аби отримати актуальні дані про заражену продукцію.

Отруєння небезпечне тим, що симптоми розвиваються дуже стрімко, зазвичай вистачає години після споживання їжі. Тоді людина починає відчувати раптову нудоту, біль у животі, діарею, в неї підвищується температура тіла, з’являються висипи на шкірі та запалення очей. Після появи цих симптомів необхідно негайно звернутися по медичну допомогу.

На жаль, бактерія Staphylococcus aureus, що виділяє забруднені токсини, дуже стійка до антибіотиків. Тому важливе не стільки лікування, скільки запобігання стафілококовому отруєнню. Необхідно дотримуватися правил гігієни під час приготування та зберігання страв, а також уникати споживання потенційно заражених продуктів.

Які продукти краще не їсти перед сном

Через надмірно активне життя людям не вистачає часу на відпочинок вдень, тому залишається максимально якісно спати вночі, аби повністю відновити сили та прокинутися вранці бадьорим. Щоправда, в дуже великої кількості людей по всьому світу є проблеми зі сном. Як уточняють експерти, важливо контролювати раціон харчування перед відпочинком, оскільки неправильна їжа здатна нашкодити сну.

Тому рекомендується утримуватися від вживання солі та солених страв із високим вмістом натрію, зокрема:

  • чипсів;
  • деяких видів м’яса;
  • солоних закусок;
  • консервів тощо.

Проблема в тому, що сіль призводить до зневоднення організму, отже після ситної вечері є більше шансів прокинутися серед ночі, щоб втамувати спрагу. А це порушує цикл сну та заважає повноцінному відновленню тіла. Надмірне споживання цього продукту може підвищити кров’яний тиск, через що стане важко розслабитися і заснути.

Щоб бути впевненим у відсутності проблем, необхідно вживати солену їжу за 2-3 години до сну, не пізніше. Цього часу вистачить, аби організм перетравив натрій і зменшив його концентрацію в шлунку.

Джерело progroshi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше