Обійшлися без Маска: NASA обрало Blue Origin для запуску місії на Марс

NASA оголосило, що два наукові космічні кораблі вирушать на Марс у серпні 2024 року на борту ракети Blue Origin, що належить Джеффу Безосу.

Це рішення, вочевидь, назріло після того, як SpaceX Ілона Маска зіткнулася з труднощами у спробах доставити кораблі Falcon Heavy на орбіту Марса.

Спочатку SpaceX планувала доставити кораблі NASA на Марс у жовтні поточного року разом із місією «Психея». Однак проблеми з Falcon Heavy змусили космічне агентство відмовитися від використання цієї ракети.

Blue Origin, компанія Джеффа Безоса, надасть ракету New Glenn для місії NASA ESCAPADE. Кожен із двох космічних кораблів виконуватиме три експерименти, вивчаючи вплив сонячного вітру на магнітосферу планети.

Це рішення NASA є частиною стратегії використання приватних підрядників для економії коштів під час подорожі на Марс. Гнучкі контракти з нижчими витратами на запуск дають змогу розширити доступ до космосу.

Новина про зміну в планах американського космічного агентства дає новий виток історії конкуренції в космічних перегонах між Ілоном Маском і Джеффом Безосом. Їхні компанії виграли багатомільярдні контракти NASA на польоти на Місяць на початку поточного року, однак шанс взяти участь у марсіанській місії випав Blue Origin.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше