Почалися продажі справжнього м’яса курятини, вирощеного в біореакторі
Данський стартап Just Eat, що вирощує штучне м’ясо в лабораторіях, уклав першу угоду на постачання курятини в сінгапурський ресторан 1880. Як повідомляє Futurism, поява штучного м’яса в меню ресторану — це перший випадок не лише для Південно-Східної Азії, але і для всього світу. І важливо зазначити, що мова йде про продукти з клітин справжніх тварин, а не про більш поширену рослинну альтернативу.
«Ця подія наближає нас до світу, в якому вживання м’яса не вимагає ні вирубки лісу, ні зміщення середовища перебування тварин або використання хоча б краплини антибіотиків», — заявив гендиректор Eat Just Джош Тетрік в ході церемонії появи нових страв в меню ресторану.
На відміну від м’яса на рослинній основі — на зразок вегетаріанських гамбургерів або продуктів Beyond Meat — курячі шматочки Eat Just складаються з тих же волокон, що і справжні. Стартап вирощує м’ясо у вигляді клітин всередині біореакторів, в яких ці клітини зростаються з іншими рослинними інгредієнтами. А сам виробник відзначає, що збір клітин для виробництва м’яса Eat Just відбувається без забою.
Представники стартапу та ресторану заявили, що м’ясо Eat Just буде подаватися в трьох варіантах, один з яких вже відомий — курячі нагетси з щільним паніруванням. Кожна страва ресторану буде заснована на одній з трьох кулінарних культур: Китаю, Бразилії та США. Спочатку м’ясо з’явиться ексклюзивно в ресторані 1880, а потім Eat Just почне поетапне розширення — до 5, 10, 15 закладів та протягом декількох років перейде на роздрібну торгівлю.
Поява штучного м’яса Eat Just в Сінгапурі пов’язано з недавнім законопроєктом уряду, схваленим на початку цього місяця. Нова норма зобов’язує компанії й стартапи, які вирощують альтернативні види продуктів, пройти серію тестів та отримати сертифікат на продаж «чистого м’яса». Останнє має вирощуватися без забою та відповідати вимогам санітарного нагляду Сінгапуру. На цей час Eat Just — єдина компанія, яка успішно пройшла цю сертифікацію.