Пошкоджений космічний корабель рф залишає Міжнародну космічну станцію (відео)

Потерпілий від удару метеорита космічний корабель “Союз МС-22” має вирушити на Землю 28 березня. За цим польотом можна буде стежити онлайн.

Аварійний космічний корабель “Союз МС-22”, який належить Росії, залишить Міжнародну космічну станцію 28 березня о 12:57 за Києвом. На борту корабля, на якому вийшла з ладу система охолодження після удару метеорита, не буде екіпажу. Астронавти, які мали повертатися на цьому “Союзі” на Землю, залишаться на МКС до вересня. Тобто проведуть у космосі цілий рік. За польотом корабля можна стежити онлайн, пише Space.

Пошкоджений космічний корабель “Союз”, який не зміг повернути на Землю трьох астронавтів через високу температуру на борту, повинен буде приземлитися в степах Казахстану за кілька годин після того, як покине МКС. Якщо, звичайно, все піде за планом.

Попри те, що корабель полетить без екіпажу, він повернеться на Землю “не з порожніми руками”. На його борту буде розміщено 218 кг вантажів: деяке обладнання, яке вже не використовується, а також результати наукових експериментів, які проводились на орбіті.

Згідно з повідомленням “Роскосмосу”, після приземлення корабля “Союз” фахівці проведуть детальний аналіз його стану з метою отримання більшої кількості інформації про те, як стався витік охолоджувальної рідини внаслідок аварії. Також росіяни хочуть вивчити стан корабля, який приземлився з пошкодженнями охолоджувальної системи, щоб оцінити, наскільки безпечний такий політ.

Але в грудні 2022 року сталася аварія в охолоджувальній системі, і почався витік охолоджувальної рідини. Внаслідок цього температура на борту корабля значно підвищилася, і повернення астронавтів стало неможливим.
Фото: Роскосмос

“Роскосмос” відправив на МКС космічний корабель “Союз МС-22” у вересні 2022 року. На його борту були російські астронавти Сергій Прокоп’єв і Дмитро Петелін, а також астронавт NASA Френк Рубіо. Вони мали провести в космосі пів року, а потім повернутися додому на цьому ж кораблі.

Але в грудні 2022 року сталася аварія в охолоджувальній системі, і почався витік охолоджувальної рідини. Внаслідок цього температура на борту корабля значно підвищилася, і повернення астронавтів стало неможливим.

Всю провину за аварію “Роскосмос” поклав на метеорит, який врізався у “Союз”. Згідно з повідомленням NASA, температура на борту “Союзу” підвищилася до 40 градусів, а це надто високий показник для того, щоб астронавти могли перебувати на борту під час повернення на Землю.

Цей космічний корабель також виконував роль “рятувальної шлюпки” для астронавтів у разі пошкодження самої орбітальної станції. Як уже писав Фокус 26 лютого, новий космічний корабель “Союз МС-23” успішно пристикувався до МКС, і тепер він є не лише рятувальним засобом, а й доставить трьох мешканців МКС на Землю. Щоправда, відбудеться це не раніш ніж у вересні цього року. Отже, Прокоп’єв, Петелін і Рубіо проведуть цілий рік на орбіті.

Джерело space

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше