Про найближчу до Землі екзопланету стало відомо трохи більше: що дізнався телескоп «Габбл»

Космічний телескоп «Габбл» під час транзиту екзопланети LTT 1445Ac повз диск материнської зірки виміряв її масу та діаметр.

Дослідження опубліковане у журналі The Astronomical Journal.

Спостереження «Габбла» показали, що діаметр LTT 1445Ac у 1,07 раза більший, ніж діаметр Землі. Маса планети в 1,3 раза більша за земну.

Рік на LTT 1445Ac триває лише 3,1 доби, а через близькість до зірки температура поверхні сягає 260 °С, тому планета непридатна для життя.

Екзопланету LTT 1445Ac відкрив телескоп TESS NASA у 2022 році. Однак його роздільної здатності не вистачило для точних вимірювань.

LTT 1445Ac обертається з двома більшими планетами навколо спільної червоної карликової зорі у потрійній системі за 22 світлові роки від Землі у сузір’ї Ерідана.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше