Про найближчу до Землі екзопланету стало відомо трохи більше: що дізнався телескоп «Габбл»

Космічний телескоп «Габбл» під час транзиту екзопланети LTT 1445Ac повз диск материнської зірки виміряв її масу та діаметр.

Дослідження опубліковане у журналі The Astronomical Journal.

Спостереження «Габбла» показали, що діаметр LTT 1445Ac у 1,07 раза більший, ніж діаметр Землі. Маса планети в 1,3 раза більша за земну.

Рік на LTT 1445Ac триває лише 3,1 доби, а через близькість до зірки температура поверхні сягає 260 °С, тому планета непридатна для життя.

Екзопланету LTT 1445Ac відкрив телескоп TESS NASA у 2022 році. Однак його роздільної здатності не вистачило для точних вимірювань.

LTT 1445Ac обертається з двома більшими планетами навколо спільної червоної карликової зорі у потрійній системі за 22 світлові роки від Землі у сузір’ї Ерідана.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело speka
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше