Прорив у медицині: вчені розробили таблетки, які замінюють важку працю в спортзалі

Вчені Вашингтонського університету розробили ліки під назвою SLU-PP-332. Це таблетки, приймання яких дає такий же ефект, як важка праця у спортзалі. Ліки можуть імітувати фізичне посилення тренування та потенційно лікувати такі стани, як ожиріння та атрофія м’язів. Вони також можуть запобігти віковим захворюванням, таким як деменція, серцева недостатність і зниження функції нирок.

SLU-PP-332 активує спеціальні білки, відомі як рецептори, пов’язані з естрогеном (ERR), які запускаються під час фізичних вправ.

Професор Бахаа Елгенді, професор анестезіології Вашингтонського університету та головний дослідник проекту, сказав: «Кожен знає, що фізичні вправи надзвичайно корисні для тіла та розуму, але не всі можуть займатися спортом». Вправи в таблетках можуть бути корисними для імітації або посилення ефекту для людей, які старіють, людей з певними захворюваннями або тих, хто стикається з втратою м’язів через інші препарати.

«Я не пропагую заміну фізичних вправ чи щось подібне, але так багато людей, як я, ліниві й не люблять фізичні вправи, або вони постійно зайняті, тому ці препарати їм можуть допомогти», – каже дослідник.

Дослідники випробували таблетки на мишах і виявили, що вони збільшують стійкість до втоми типу м’язових волокон, одночасно покращуючи витривалість тварин, коли вони біжать на біговій доріжці для гризунів.

Виявляється, таблетки також протидіють руйнівним процесам, які відбуваються в мозку у пацієнтів з хворобою Альцгеймера та іншими формами деменції.

Нові таблетки також можуть запобігти ефектам інших препаратів, у тому числі нових препаратів для схуднення Wegovy та Ozempic, які спричиняють втрату м’язів, а також жиру, сказав професор Елгенді.

Метаболічні зміни, пов’язані з фізичними вправами, викликають активацію спеціалізованих білків, відомих як ERR, які бувають трьох форм: ERR?, ERR? і ERR?.

SLU-PP-332 активує всі три форми, включаючи найскладнішу ціль ERR?.

Цей ERR регулює пов’язані зі стресом фізіологічні реакції, викликані фізичними вправами та іншими важливими фізіологічними процесами в м’язах.

Дослідження буде представлено на весняній зустрічі Американського хімічного товариства.

Джерело techtoday

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше