Прорив удіагностиці аутизму: виявити захворювання можна в момент народження

Вченим вдалося визначити патерни імунних клітин матері під час вагітності та дитини відразу після народження, які вказують на ймовірність розвитку розладу аутистичного спектру. Поява лабораторних тестів на ризики хвороби з народження допоможуть розпочати профілактику на ранньому етапі. Це без перебільшення революційне відкриття, з урахуванням швидкого зростання поширення аутизму у світі в останні два десятиліття — кількість дітей з РАС зросла за цей час на 800%.

Сьогодні діагноз «розлад аутистичного спектра» зазвичай визначається у віці 3-5 років – у момент, коли розвиток мозку дитини вже багато в чому сформовано. І хоча для лікування аутизму ще не існує цільової терапії, профілактичні заходи на ранньому етапі розвитку мозку можуть значно підвищити шанси дитини на поліпшення симптомів РАС.

Розв’язання цієї проблеми має стати відкриття американських і норвезьких вчених: вони визначили нові біомаркери аутизму, які можна ідентифікувати вже в момент народження. Про висновки дослідження повідомляється на сайті Колумбійського університету.

З попередніх досліджень відомо, що ризики аутизму підвищуються на тлі запалення під час вагітності. З цієї причини вчені стали аналізувати молекулярні біомаркери імунної відповіді в крові у жінок під час вагітності, а також в зразках пуповинної крові, взятої в момент народження дитини. У дослідженні взяли участь 957 дітей, приблизно у половини згодом було встановлено діагноз РАС.

У результаті вченим вдалося пов’язати ризики РАС з різними групами молекул, асоційованих із запаленням.
Наприклад, інтерлейкінів, таких як IL1RA та IL4 та молекул, що беруть участь у розвитку мозку плода (TNFα, Serpin E1, VCAM1 та IL1β).

Біомаркери зі зразків крові при народженні виявилися лише трохи менш інформативними, ніж біомаркери зі зразків вагітних.

Це означає, що існує період вразливості під час вагітності, коли запалення може заважати розвитку центральної нервової системи, заявили автори.

Отримані результати закладають основу для скринінгового тесту на ризики аутизму від народження. Крім цього, вчені планують вивчити тригери запалення та їх зв’язок з генетичною схильністю до РАС, щоб ще докладніше вивчити природу хвороби.

Джерело publichealth

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше