Рекордний 19-й політ: SpaceX відправила на законний відпочинок ракету-носій Falcon 9 (фото)

SpaceX відправила на «пенсію» одну із найзаслуженіших ракет-носіїв із серійним номером B1058. Це сталося одразу після рекордного 19 запуску в космос, і повернення.

Звісно, інформацію розмістили в соцмережі X (колишня Twitter):

Ракета-носій Falcon завершила свій 19-й і останній запуск і приземлилася 23 грудня. Ця ракета-носій багаторазового використання за 3,5 роки вивела на орбіту 2 астронавтів і понад 860 супутників загальною вагою 260+ метричних тонн.

Під час свого першого запуску B1058 доправила на орбіту людей, першою серед транспортних засобів SpaceX. Це був важливий запуск не лише для SpaceX, а й для космічної індустрії США, яка до того 9 років не виконувала місій з людьми на своїх ракетах.

Втім, швидше за все, B1058 пішов на пенсію достроково. SpaceX повідомила про інцидент після приземлення:

Під час транспортування до порту сьогодні рано вранці ракета-носій перекинулася на безпілотний корабель через сильний вітер і хвилі. Нові бустери Falcon мають модернізовані посадкові опори, які здатні вирівнювати ракету і пом’якшувати подібні проблеми.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше