Революційну гарнітуру Apple Vision Pro вдалось зламати у перший день запуску

Пройшов всього один день з моменту появи гарнітури Apple Vision Pro, як у мережі вже з’явилися повідомлення про спосіб її злому. Дослідник у галузі мікроархітектурної безпеки з Массачусетського технологічного інституту (MIT), Джозеф Равічандран виявив вразливість у ядрі операційної системи visionOS, на якій працює Apple Vision Pro.

Равічандран поділився знімками з екрану програми, створеної для Vision Pro, з кнопкою Crash My Vision Pro. При натисканні на неї Vision Pro перестає працювати. Потім гарнітура знову вмикається, але вже в режимі повної наскрізної передачі і відображає повідомлення про те, що Vision Pro повинен перезавантажитись і що він згасне через 30 секунд. Равічандран також продемонстрував журнал збоїв ядра, пов’язаний із їхнім експлойтом.

Такий випадок є першим публічним оприлюдненням експлойту ядра для visionOS, що ставить під сумнів рівень безпеки новинки від Apple. Злами ядра є ключовим елементом для створення jailbreak, який дозволяє користувачам встановлювати неавторизоване програмне забезпечення та модифікувати систему всупереч обмеженням виробника.

Хоча Равічандран поки не говорив про плани створення jailbreak або публічне поширення експлойту, його знахідка може відкрити двері для спільноти хакерів до розробки методів обходу системних обмежень Apple. Незважаючи на посилені заходи безпеки, які вживає компанія на апаратному та програмному рівнях, хакери продовжують знаходити способи обходу засобів захисту та системних обмежень.

Джерело noworries.news

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше