Рівень оплати праці для чоловіків та жінок має зрівнятися: які кроки для цього спланував Кабмін

Кабінет міністрів України затвердив стратегію, яка допоможе знизити гендерний розрив в оплаті праці. План уряду вже реалізовується, повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Так, до 2030 року чиновники планують скоротити розрив в оплаті праці чоловіків і жінок з 18,6% до 13,6%.

“Як і більшість розвинених країн світу, Україна взяла на себе зобов’язання подолати гендерний розрив в оплаті праці за найближчі сім років. Україна прийняла принципове рішення — розвиватися попри війну. І держава з цього шляху не звертає, попри те, що він інколи замінований, інколи доводиться долати його під обстрілами”, — сказала перша леді України Олена Зеленська, яка також брала участь у тематичній пресконференції з Юлією Свириденко.

У рамках реалізації урядової програми планується досягти трьох ключових цілей:

  • удосконалити законодавство про рівну оплату праці;
  • сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі;
  • створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.

“Після перемоги Україна має стати країною без бар’єрів і без упереджень. Ми маємо побудувати її саме такою: інноваційною, спрямованою на людину та її потреби, відкритою до різноманіття. Рівність можливостей — це гарантія гармонійного розвитку держави та суспільства”, — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Раніше Уповноважений з прав людини Павло Лубінець пояснив, чому в Україні взагалі існує гендерний розрив в оплаті праці. За його словами, чоловіки заробляють більше за жінок через дискримінацію.

“Удосконалення трудового законодавства, подолання стереотипів роботодавців, підвищення рівня мотивації жінок — головні засади того, щоб тенденція до скорочення гендерного розриву в оплаті праці в Україні стала сталою та незворотною”, — наголосив він.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше