Росія активізує диверсії в Європі, щоб зменшити військову допомогу Україні

Західні розвідки зафіксували зростання диверсійних операцій низького рівня в Європі, які, на їхню думку, є частиною російської кампанії з підриву військової підтримки України – The New York Times.

Подробиці

Останнім часом активізувалася діяльність російської військової розвідки, Головного розвідувального управління (ГРУ), у Європі. За інформацією служб безпеки, ГРУ причетне до серії підпалів, спрямованих на підрив військової допомоги Україні.

Американські та європейські представники безпеки повідомляють про зростання кількості диверсійних операцій, які є частиною російської стратегії уповільнення постачання зброї в Україну. Ці диверсії включають підпали або спроби підпалів складів в Англії, заводів у Польщі, будинків у Латвії, а також, що доволі незвично, магазинів Ikea в Литві.

Крім того, затримано осіб, підозрюваних у співпраці з російською розвідкою, за спроби нападів на військові бази США. Попри те, що окремі інциденти можуть виглядати випадковими, американські та європейські чиновники вважають, що вони є частиною цілісної російської стратегії, спрямованої на уповільнення постачання зброї в Україну та створення враження про зростаючу європейську «опозицію» чи «втому» від підтримки України.

За даними The New York Times, дії ГРУ поки не вплинули на потік зброї в Україну. Проте деякі представники силових структур вказують, що Росія намагається посіяти страх і змусити європейські країни посилити безпеку на всьому ланцюгу постачання зброї, що збільшує витрати й сповільнює процес постачання.

Лідери європейських країн попереджають про зростання загрози. Прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас заявила, що Росія веде «тіньову війну» проти Європи. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив про арешт 12 осіб, звинувачених у «побитті, підпалі та спробі підпалу». Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Сторе зазначив, що його країна отримала попередження про можливі напади на збройові заводи, що підкреслює серйозність загрози з боку Росії.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше