росія планує розконсервувати радянський стратосферний розвідник для війни в Україні – розвідка Британії

Розвідка Британії дізналась про плани росії розконсервувати радянський розвідувальний літак M-55.

У міністерві оборони Великої Британії розповіли, що є ймовірність того, що М-55 залучать для війни з Україною.

За радянських часів велася розробка стратосферного літака-розвідника М-55, який через велику висоту польоту був би недосяжним для впливу переважної частини наземних засобів ураження.

Усього було збудовано від 2 до 5 машин цього типу.

На фотографіях, що недавно з’явилися в мережі, зображений один з цих літаків, оснащений блоком УКР-РТ від КНІРТІ, який зазвичай використовується тактичними бомбардувальниками Су-34 при виконанні завдань радіоелектронної розвідки.

Літак М-55 з універсальним контейнером розвідки УКР-РТ, що оснащений приладами радіотехнічної розвідки. росія. 2023 рік. Фото: @AndreiBtvt

У зв’язку з цим виникло припущення, що М-55 може повернутися на службу і займатиметься цілевказанням над територією України або навіть за її межами.

Міноборони Британії у своєму звіті припускає такий сценарій.

«росія, напевно, розглядає можливість повторного введення в експлуатацію радянського висотного розвідника Mystic B (позначення в НАТО M-55). Маючи робочу стелю понад 70 000 футів (21 км), літак нещодавно використовувалася для науково-дослідних місій. Однак його помітили з військовим розвідувальним обладнанням, розробленим для використання на російських винищувачах», – розповіли британські розвідники.

На думку військового відомства Британії, залучення М-55 до бойових операцій може бути пояснено труднощами у «створенні адекватного потенціалу розвідки, спостереження, виявлення цілей та рекогносцювання».

Літак М-55 на консервації. росія. Фото: opex360.com

«Існує реальна можливість того, що М-55 повернеться до ПС рф і буде застосовуватися в Україні, щоб посилити обмежені можливості Росії в галузі розвідки. Його здатність літати на великій висоті дозволяє обладнанню працювати на безпечній відстані», – розповіли у розвідці.

Характеристики М-55:

  • М-55 оснащений двома двигунами ПС-30В-12 тягою на зльоті 4500 кг кожен.
  • Політна маса – 24 500 кг.
  • Крейсерська швидкість – 740 км/год.
  • Максимальна дальність польоту висотою 17000 м – 5 000 км.
  • Практична стеля – 21 550 м.
  • Час перебування на висоті 21 000 м – одна година.

Нагадаємо, через санкції російські літаки радіолокаційного дозору та наведення А-100 змушені замінювати західну електроніку на вітчизняну.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело Мілітарний
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше