росія планувала викликати голод в Україні у три етапи: деталі

росія планувала викликати голод в Україні в три етапи після свого вторгнення.

Ця інформація з’явилася у статті The Guardian і ґрунтується на доказовій базі правозахисників і прокурорів МКС.

Правозахисники та юридична компанія Global Rights Compliance активно співпрацюють з українськими прокурорами. Мета цієї співпраці – зібрати достатньо доказів для Міжнародного кримінального суду щодо використання росією голоду як зброї війни.

Уже в березні цього року МКС видала ордер на арешт володимира путіна за злочини проти гуманності. Тепер юристи прагнуть довести його причетність до спроби спричинити голод в Україні.

Старший юрист компанії Юсуф Хан підкреслює, що російська сторона почала використовувати голод як військову тактику одразу після початку війни. Це підтверджується загибеллю цивільних під час обстрілу черги за хлібом у Чернігові 16 березня 2022 року.

Інша важлива частина стратегії росії – знищення інфраструктури та запасів продовольства.

Перша фаза: серед задокументованих інцидентів – загибель 20 мирних жителів у Чернігові рано вранці 16 березня 2022 року, коли російські осколкові бомби вибухнули біля супермаркету в місті, де українці стояли в черзі за хлібом і продуктами.

Слідчі також зосереджені на облозі Маріуполя, додав Юсуф Хан. Постачання продовольства в місто було припинено, а коридори гуманітарної допомоги заблоковано або розбомблено, через що зневіреним, голодуючим цивільним людям було дуже важко або неможливо втекти.

Друга фаза включає знищення запасів їжі та води, а також джерел енергії по всій Україні під час бойових дій, які адвокат назвав “об’єктами, необхідними для виживання цивільного населення”.

Такі атаки, стверджував Юсуф Хан, були “злочинами не результату, а злочинами з наміром”, тому що “якщо ви вивозите об’єкти, які потрібні цивільним особам, наприклад, енергетичну інфраструктуру в розпал зими, ваші дії передбачувані”.

Такі міста, як Миколаїв на півдні, залишилися без питної води на початку конфлікту після того, як російські війська захопили насосну станцію, що постачала її. Решта жителів були змушені покладатися на воду, яку доставляли щодня, щоб вони могли безпечно пити і митися.

Третій елемент – спроби росії запобігти або обмежити експорт українського продовольства.

“Тоді ми бачили, як росія атакувала зернові комплекси на Дунаї та погрожувала в Чорному морі”, – сказав Юсуф Хан, посилаючись на повідомлення українських чиновників про те, що наприкінці липня і на початку серпня було знищено 270 000 тонн продуктів харчування.

Свіжі звинувачення в тому, що росія намагалася заморити голодом українців, особливо емоційні в світлі історії двох країн: у 1932-33 роках мільйони померли від голоду під час Голодомору, примусового голоду, спричиненого радянським урядом Йосипа Сталіна.

За словами українських чиновників, унаслідок воєнних дій було знищено 270 тисяч тонн продовольства. Юристи стверджують, що Путін може нести відповідальність за ці дії, як ініціатор або через неконтрольованих підлеглих.

Зібрані докази є кроком у формуванні обвинувачення проти російської сторони на міжнародному рівні. Це питання стоїть особливо гостро в контексті воєнних злочинів і порушень міжнародного права.

Джерело theguardian

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше