Росіяни хочуть утилізувати атомну субмарину, яка була орендована Індією

Росіяни збираються утилізувати атомну субмарину К-152 “Нерпа”. Підводний човен, які є носієм крилатих ракет, був в оренді, але Індія повернула його через технічні проблеми. Про це пишуть російські мілітарні ЗМІ.

К-152 “Нерпа” була спущена на воду влітку 2006 року як ще один підводний носій крилатих ракет “Калібр”. Вартість будівництва склала $785 млн. Майже через шість років після спуску на воду її передали в лізинг ВМС Індії, де вона отримала ім’я INS Chakra.

Індія заплатила за оренду приблизно $2 млрд, проте влітку 2021 року атомна субмарина повернулася в російську федерацію. ВМС Індії вирішили не чекати закінчення терміну лізингу. Причиною такого рішення стали проблеми з утриманням атомної субмарини, зокрема, з ядерним двигуном.

Як з’ясувалося пізніше, у квітні 2020 року на К-152 “Нерпа” стався вибух, який пошкодив корпус, гідроакустичне обладнання та радіоелектронне озброєння. Понад два роки атомна субмарина перебуває в росії в очікуванні ремонту.

Модернізація і ремонт К-152 “Нерпа” вважаються недоцільними з фінансової точки зору. У зв’язку з цим головне командування військово-морського флоту рекомендує утилізувати атомну субмарину.

Джерело zn

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше