Росіяни торгують українськими полоненими з кадирівцями

Чеченські воєнізовані формування активно скуповують полонених українців в інших російських військових формувань.

Новину оприлюднило видання The Times.

Речник Українського координаційного штабу з питань лікування військовополонених Петро Яценко підтвердив факт скуповування українських полонених кадирівцями.

«Були випадки, коли наших поранених викуповували у російської армії, вивозили в [чеченську столицю] Грозний, а потім обмінювали на своїх», — сказав він.

Викуп для обміну

Чеченські етнічні воєнізовані формування брали активну участь у запеклих боях у перші місяці війни та зазнали великих утрат полоненими, тож намагаються повернути своїх бійців.

Однак через відсутність власного «обмінного фонду», що пояснюється постійним перебуванням етнічних підрозділів у тилу, їхні ватажки, схоже, вирішили скуповувати полонених для обміну в інших російських підрозділів.

Одним із таких людей став 41-річний В’ячеслав Левицький. Він потрапив у полон до бойовиків так званої «ДНР» у лютому 2023 року, звідки його продали чеченцям.

Він зазнав поранень обох ніг та живота під час нічного рейду на його позиції в лісах на північ від Авдіївки. Коли прийшов до тями, кілька днів повзав по мерзлій землі в пошуках свого підрозділу.

В’ячеслав Левицький. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Зрештою він повернувся до своїх позицій, але виявив, що її захопив ворог. За його словами, окупанти не надавали йому ніякої медичної допомоги та били лопатою, сподіваючись змусити його розкрити частоти радіозв’язку в його підрозділі.

Однак через два дні його відвезли до чеченців за кілька кілометрів від фронту, де йому сказали, що він їде в Грозний.

Тільки-но В’ячеслав прибув до столиці Чечні, його доправили до лікарні, де ампутували обидві ноги та обидві кисті рук, які були обморожені.

Після одужання в лікарні В’ячеслава відвезли в підвал, де його тримали разом із 60 іншими українськими в’язнями, яких готували до обміну на п’ятьох чеченців. У червні 2023 року він повернувся додому в межах обміну разом зі ще 39 українцями.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше