Російські РЕБ з Калінінграда глушать GPS над Польщею та Балтійським морем

Над деякими країнами Європи, які межують із Калінінградською областю росії, фіксуються збої GPS сигналу для літаків. Дослідники вважають що проблема походить від бази радіоелектронної боротьби, яка знаходиться в Калінінграді.

Член дослідницької мережі Mastodon Маркус Джонсон у соцмережі Х (Twitter) повідомив, що з 15 грудня над південною частиною Балтійського моря літаки потерпають від навігаційних помилок.

Багато коментаторів теж поділилися своїми результатами досліджень, де погодились з Маркусом.

Проблеми в навігації виникають у літаків, які рухаються на відстані менш як 300 км до Калінінграда.

Також, наприкінці 2023 року, а саме на Різдво, росіяни “привітали” заглушенням GPS сигналу в багатьох країнах ЄС. Про це написав gpsworld.com.

Частини Польщі, Литви, південної Швеції та інших країн Балтійського регіону отримали несподіваний різдвяний подарунок. Сигнали GPS були перервані та недоступні в багатьох районах 25 і 26 грудня. Особливо постраждала Польща, північні дві третини країни, і багатьом користувачам на землі й в повітрі довелося обходитися без надійного зв’язку.

У новорічну ніч деякі райони Фінляндії також зазнали значних перешкод. Найбільш помітний вплив святкових подій спостерігався в авіації та повідомленнях про низьку навігаційну цілісність від систем ADS-B.

Науковці та дослідники пишуть про те що російська РЕБ не тільки глушить сигнали GPS, але й підмінює їх таким чином, щоб літак “думав” що він не в тому місці і корегував своє положення.

Нагадаємо, що після зльоту і набору висоти літаки керуються автопілотом, який “веде” літак, в основному, по сигналу GPS між навігаційними мітками, які мають чіткі координати. Тому, в першу чергу, зникнення або підміна сигналу GPS може привести до дуже непередбачуваних ситуацій та загрозі безпеки цивільної авіації.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше