Румунія розпочала будівництво найбільшої військової бази НАТО в Європі

На території Румунії, яка наразі знаходиться на передньому краї оборони НАТО у східній Європі, розпочато будівництво найбільшого військового об’єкту альянсу на континенті, повідомляє euronews. Цей амбітний проєкт з вартістю у 2,5 мільярда євро передбачає розширення існуючої авіабази Mihail Kogălniceanu, розташованої в повіті Констанца. Плани враховують перетворення цієї території на величезний військовий комплекс площею 2800 гектарів із загальним периметром у 30 кілометрів.

Особливістю бази стане її здатність постійно розміщувати до 10 000 військовослужбовців НАТО та їхніх родин, перетворюючи її на щось більше, ніж просто військову структуру, а на повноцінне містечко. Воно буде обладнане всім необхідним для повсякденного життя: від злітно-посадкових смуг і ангарів для літаків до шкіл, дитячих садків, магазинів та лікарні.

Паралельно з будівництвом базової інфраструктури, такої як дороги та електропостачання, планується створення нової злітно-посадкової смуги, яка буде з’єднана з існуючою, а також розвиток аеропортової інфраструктури для забезпечення потреб різноманітних типів літаків.

Цей великомасштабний проєкт, який фінансується урядом, відіграватиме ключову роль у зміцненні обороноздатності НАТО на східному фланзі, особливо у світлі триваючої війни на півдні України. Геополітичний аналітик Дорін Попеску наголосив на важливості бази як на “найважливішій постійній військовій структурі НАТО в безпосередній близькості від війни”, підкреслюючи її значення у довгостроковій перспективі.

Очікується, що після завершення, база перевершить розмірами навіть відому базу Рамштайн у Німеччині, ставши домівкою не тільки для американських військовослужбовців, які вже нині присутні на авіабазі, але й для численних інших солдатів з країн-членів НАТО, що ще більше укріпить зв’язки та співпрацю в межах альянсу.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше