ШІ здолав пілота в реальному повітряному бою за 90 секунд

Фахівці Китайського аеродинамічного R&D-центру провели незвичайний експеримент. Вони організували реальний повітряний бій між ШІ і військовим пілотом. За даними SCMP, у битві брали участь не винищувачі, а невеликі моделі літаків.

Реакція ШІ на дії льотчика була блискавичною. Протягом усього бою керована ШІ-алгоритмами модель літака перебувала в хвості противника. Другою моделлю в дистанційному режимі керував справжній ас. Для обману ШІ він використовував кілька тактик (заманювання, імітація різкого падіння вниз, раптова зміна напряму польоту і швидкості), проте всі вони виявилися безуспішними. Штучний інтелект без зусиль прораховував можливі дії свого опонента. Повітряний бій зайняв 90 секунд. Обдурити нейромережу військовому льотчику не вдалося.


Керована ШІ модель літака

За словами авторів експерименту, у ШІ є всі шанси стати королем неба. Комп’ютеру не загрожують перевантаження. Його реакція на дії противника миттєва. Машина граючись прораховує безліч ходів. При цьому на відміну від пілота вона не турбується про свою безпеку під час виконання ризикованих фігур пілотажу.


Керований ШІ американський винищувач F-16 від Lockheed Martin

До слова, схожі експерименти проводять і в США. У лютому інженери Lockheed Martin провели випробувальний політ винищувача F-16. Він пробув у небі 17 годин. Весь цей час літаком керував ШІ.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше