Швейцарія блокує продаж 96 танків Leopard 1A5 німецькій Rheinmetall для подальшого реекспорту їх в Україну

Швейцарська федеральна рада відхилила заявку на продаж 96 бойових машин типу Leopard 1A5 німецькій компанії Rheinmetall. Ці бойові машини мали бути експортовані в Україну​, пише швейцарське видання ​SRF.

Швейцарський оборонний виробник Ruag купив ці танки в Італії у 2016 році, маючи наміри їх подальший перепродаж, або як бойові машини, або як запасні частини. Протягом семи років Ruag планувала продати ці танки Rheinmetall, одному з найбільших оборонних концернів Німеччини. Однак, цей запит був відхилений Швейцарською федеральною радою​​.

За планом, Rheinmetall мала відновити танки та передати їх Збройним Силам України. Але Швейцарська федеральна рада відхилила цей запит, посилаючись на те, що це було б суперечно Закону про військові матеріали, який забороняє експорт військового обладнання до країн, що знаходяться в стані війни​.

Цей відхилений запит є лише одним із багатьох, які були відхилені Федеральною радою Швейцарії, демонструючи її строге дотримання свого діючого законодавства та ігноруючи право на самооборону України. Раніше, Німеччина намагалася отримати дозвіл на відправку швейцарських боєприпасів для зенітного танка Gepard до України, але цей запит також був відхилений​.

Водночас SRF пише, що повторний експорт військових товарів може стати можливим під певними умовами. Основними питаннями, які виникли під час розробки цього законопроекту, є питання про його сумісність з міжнародним правом про нейтралітет​.

Зокрема, існує “комбінований підхід”, за яким Федеральна Рада може в майбутньому встановлювати п’ятирічний термін для заяв про невивезення в окремих випадках. Це стосується ситуацій, коли країна-призначення не порушує права людини, не існує загрози використання військового обладнання проти цивільного населення, і ця країна не є учасником внутрішнього або міжнародного збройного конфлікту.

Також, повторний експорт військового обладнання в країну, яка є учасником війни, можливий, якщо ця країна використовує своє право на самооборону відповідно до міжнародного права — і це було підтверджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН або Ради Безпеки ООН. Однак останнє малоймовірне через право вето постійних членів Ради Безпеки ООН, зокрема росії, яка і є агресором в цій війні, та Китаю.

Тому Швейцарія і надалі буде виступати за вбивство росіянами цивільних людей в Україні аби тільки не порушити свій закон про нейтральність під приводом захисту цивільного населення. Сюрреалізм в дії…

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше