Смертельна “Катана”: 155-мм снаряд розширює можливості української артилерії до 60 км

KNDS France розробляє високоточний керований 155-мм боєприпас Katana. Високоточним снарядом можна вести вогонь зі всіх гармат калібру 155 мм для ураження важливих цілей, таких як артилерійські системи, радари чи командні пункти супротивника.

Розробка цього снаряду відбиває широке використання гаубиць CAESAR на українському фронті. 155-мм гармата у версії MKII забезпечує підвищену мобільність, що дозволяє уникнути контрбатарейного вогню, спрямованого на знищення артилерійських систем.

Версія MKII має заявлену дальність дії 60 кілометрів та ймовірність кругової помилки менше 10 метрів, що знижує супутній збиток. Снаряд включає боєголовку, нечутливу до потужної вибухівки масою 6 кг і програмований багаторежимний підривник граничної дії, що налаштовується в залежності від мети і рівня її захисту. Підривник дозволяє боєголовку вибухнути у повітрі, при ударі або із затримкою для максимального ураження.

155-мм боєприпас Katana не тільки забезпечує програмований підрив, а й можливість змінювати та коригувати траєкторію польоту в польоті. Також Katana оснащений глобальною супутниковою навігаційною системою (GNSS) у поєднанні з інерційною навігаційною системою для роботи в умовах відсутності GNSS.

За даними KNDS France, для досягнення таких показників розробники інтегрують «високопродуктивну електроніку, здатну витримувати екстремальні прискорення та удари».

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше