SpaceX отримує зелене світло: другий інтегрований запуск Starship/Super Heavy запланований на ранок 17 листопада

15 листопада SpaceX отримала остаточні регуляторні схвалення, які дозволяють компанії продовжити другий інтегрований запуск Starship/Super Heavy, запланований на ранок 17 листопада. Федеральна авіаційна адміністрація оголосила 15 листопада, що видала SpaceX оновлену ліцензію на запуск транспортного засобу. «FAA визначила, що SpaceX відповідає всім вимогам безпеки, екології, політики та фінансової відповідальності», — йдеться в заяві FAA.

Останнім кроком в отриманні ліцензії стало завершення екологічної перевірки Службою охорони рибних ресурсів і дикої природи США (FWS) щодо модернізації стартового майданчика Starship у Бока-Чіка, штат Техас, зокрема додавання системи водяного потопу. Ця система має на меті зменшити ймовірність пошкодження колодок, яке спостерігалося під час першого запуску Starship у квітні.

Раніше того ж дня FWS повідомила, що завершила перевірку «і завершила наші офіційні консультації з FAA». Ця перевірка офіційно почалася 19 жовтня, і агентство повідомило, що на це може знадобитися до 135 днів, але воно «не очікує, що займе весь час».

Огляд не виявив значних змін навколишнього середовища, спричинених цією системою потопу, а також інших коригувань, таких як збільшена територія пошуку будь-яких культурних артефактів. Було зроблено висновок, що результати первинного огляду «все ще є в основному дійсними, а відповідні умови та вимоги попереднього аналізу та схвалення були або будуть виконані в поточній дії».

SpaceX заявила, що планує запуск не раніше 17 листопада, очікуючи дозволів регуляторів. Компанія підтвердила ці плани після оголошення FAA, заявивши, що старт було заплановано на двогодинний вікно, яке відкривається о 8 ранку на східний схід.

У ліцензії FAA ця місія називається Orbital Flight Test 2, хоча, як і у випадку з першим запуском, Starship не розрахований на повну орбіту. Натомість космічний корабель приземлиться біля узбережжя Гаваїв приблизно через 90 хвилин після старту, якщо політ пройде за планом.

Перший політ, звичайно, не дотримувався цього плану, і апарат був знищений його системою припинення польоту приблизно через чотири хвилини після зльоту, коли серія відмов двигуна призвела до втрати контролю. Виконавчий директор SpaceX Ілон Маск заявив у червні, що компанія внесла «понад тисячу» змін у Starship/Super Heavy на основі уроків першого запуску та інших бажаних оновлень. Тоді він оцінив 60% шансів на успішний політ.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело portaltele
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше