Стали відомі технічні характеристики секретного стелс-безпілотника США, який буде імітувати винищувачі рф та Китаю (фото)

Американські розробники створили БПЛА 5GAT ще у 2006 році. Планувалося, що недорогий дрон мав бути малопомітним, володіти набором можливостей сучасних винищувачів, що перебувають на озброєнні у держави-терористки росії та Китаю.

Проте, на цей час про секретний дрон ВПС США відомо мало, пише National interest.

Про програму розробки повітряних цілей 5-го покоління (5GAT) мало що відомо, що свідчить про її секретність. Та все ж журналістам вдалося дещо з’ясувати. Програма була розгорнута у 2006 році, однак у 2020-му була відкладена після краху першого тестового польоту дрона. В середині 2023 року програму відновили. Розробники отримали контракт на 77 млн доларів США.

“Цей відносно недорогий дрон був розроблений спеціально для імітації таких платформ, як китайський J-20 і російський Су-57. Він може стати основою для дуже потужного веденого дрона, що працює у парі з винищувачами”, — пишуть автори.

Журналістам вдалося знайти презентацію PowerPoint 2012 року, в якій зазначено, що довжина БПЛА становить 12 м, розмах крил 7,3 м. Пристрій 5GAT належить до «12,000-pound class» з точки зору повної злітної маси. Інша презентація ВПС розкриває вимоги до продуктивності, вказуючи максимальну висоту 13,7 км і час місії – 2 години.

Як пояснив Стівен Брандт з Академії ВПС США, 5GAT має габарити навчально-тренувального літака Т-38. Дрон-мішень оснащується двома навчально-тренувальними двигунами від Т-38. Маються на увазі мотори General Electric J85−5A, що дає змогу припустити: платформа здатна до надзвукового польоту, оскільки Т-38 здатний розвивати швидкість до 1,3 Маха. Однак, згідно з інтерв’ю президента Sierra Technical Services Роджера Хейса, яке він дав Flight Global, конструкція БПЛА не була оптимізована для цього.

“Винищувачам не властиве таке екстремальне перевантаження, а перевантаження 7,5G дасть змогу дрону 5GAT імітувати деякі дуже складні маневри. Судячи з рендеру від Sierra Engineering Services, дрон або вже оснащений, або скоро буде оснащений модулем протидії, який дасть йому змогу запускати сигнальні ракети, намагаючись збити з пантелику ракети, що наближаються, з радаром або інфрачервоним наведенням. Ця здатність у поєднанні зі стелс-технологією, високою швидкістю і маневреністю може зробити БПЛА дуже складною ціллю”, — зазначили автори.

Джерело noworries

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше