Тайлер Перрі, відомий режисер та продюсер, призупиняє розширення своєї студії за $800 млн через Sora від OpenAI

Відомий американський актор, режисер та продюсер Тайлер Перрі поділився своїми побоюваннями щодо впливу штучного інтелекту на індустрію розваг. У інтерв’ю The Hollywood Reporter він розповів, що зупинив заплановане розширення студії Tyler Perry Studios вартістю 800 мільйонів доларів після того, як побачив можливості нового AI-відеогенератора Sora від OpenAI, повідомляє DailyMail.co.uk.

“Я був у розпалі планування розширення студії на 800 мільйонів доларів, — поділився Перрі. — Ми збиралися додати ще 12 звукових сцен, але зараз все це призупинено через Sora і те, на що вона здатна. Протягом останнього року я отримував повідомлення про те, що це наближається, але я не мав жодного уявлення, поки не побачив нещодавно демонстрацію. Це шокує мене”.

Sora — це модель синтезу тексту у відео, яка використовує нейронну мережу, попередньо навчену на відеоприкладах. Вона може приймати письмові описи сцени та перетворювати їх у відеокліпи високої чіткості тривалістю до 60 секунд. Sora значно перевершила інші відеогенератори зі штучним інтелектом, що викликало шок не лише у світі технологій, але й у суміжних професійних сферах, як то Голівуд.

“Це може зробити непотрібним будівництво декорацій або подорожі на локації, — каже Перрі. — Цей штучний інтелект може згенерувати віртуальні зйомки в снігах Колорадо чи на Місяці за допомогою текстової підказки. Це може призвести до радикального скорочення витрат на створення фільму, що, ймовірно, поставить під загрозу робочі місця в індустрії розваг”.

Продюсер занепокоєний за майбутнє людей, які працюють у цій сфері: “Я думаю, це торкнеться кожного куточка нашої індустрії. Це екзистенційний ризик для індустрії розваг, який вона не може ігнорувати. Повинні бути якісь правила, щоб захистити нас. Якщо ні, я просто не бачу, як ми виживемо”.

Перрі закликає не лише кінематографістів, але й уряди до дій, які допоможуть зберегти робочі місця в епоху штучного інтелекту: “Я сподіваюся, що існує цілий урядовий підхід, який допоможе кожному вижити”.

Читай також: OpenAI знову здивувала: реакція українців на запуск нового ШІ інструмента Sora

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше