Таксиста оштрафували за допомогу людям під час тривоги

Набуває розголосу історія зі штрафом, який патрульні поліції Звягеля наклали на таксиста. Той у комендантську годину погодився на вмовляння місцевої жительки відвезти її з дітьми під час оголошеної тривоги в укриття на одному з заводів міста.

До сховища, куди звідусіль збігаються та з’їжджаються жителі міста під час повітряних тривог, таксі з жінкою та її дітьми трішечки не доїхало. Поліція зупинила автівку в районі автовокзалу й зажадала пояснень щодо поїздки в комендантську годину.

Як повідомляє Суспільне Житомир з посиланням на джерела в поліції, водія оштрафували за якесь інше правопорушення ПДР. Адже наразі штраф за водіння в комендантську годину не передбачений чинним законодавством. Існує лише законопроєкт. Решту шляху до укриття жінка з двома дітьми, одна яких була хвора, долали бігцем. Чи в ту мить завивали сирени, чи бухкали десь за містом кулемети по шахедах, достеменно не відомо, але ситуація була тривожною.

Історія, можливо, й не набула б розголосу, як би це сталося за порушення комендантської години водієм таксі, який доставляв “веселих” пасажирів з нічної вечірки. Однак у місті, де з укриттями не густо, люди з найбільш небезпечних районів міста добираються хто як може в обладнані сховища місцевих підприємств та деяких установ.

Простіше тим, у кого є власний транспорт. У кого немає, видзвонюють знайомих, друзів. Таксі в такий час замовити неможливо – комендантська година. Окремі водії таксі, ризикуючи бути оштрафованими за порушення вимог комендантської години, все-таки погоджуються на вмовляння знайомих, на виклики яких часто виїжджають, і доставляють під час повітряної тривоги в укриття цілі родини.

Формально, патрульні праві – порушувати комендантську година не можна. При цьому в комендантську годину бігти/йти в укриття, яке може бути аж в кінці сусідньої вулиці чи кварталу або ще десь, не забороняється. Чому в таких випадках не дозволити таксі доставляти людей в сховища?

Саме таким питанням задалася Світлана Кручок, бабуся цих дітей та мама жінки, яка вмовила знайомого таксиста приїхати й відвезти їх в укриття заводу.

“Я розумію що комендантська година і закон один для всіх! Але… Де укриття в багатьох районах міста? Люди не можуть викликати таксі під час повітряної тривоги, щоб добратись до найближчого укриття! Годину тому моя донька з онуками вмовили знайомого таксиста, щоб відвіз їх до укриття (в районі залізничного вокзалу укриття немає! І їх зупинила поліція і виписали штраф”, – написала у своїй сторінці в Facebook Світлана Кручок.

Звісно, в поліції будуть розбиратися, з’ясовувати обставини, оскільки ситуація набула розголосу. Однак проблему малих міст з укриттями, таксомоторами та подібними історіями у комендантську годину це не зніме.

 

Джерело auto.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше