У Японії запустили систему безконтактних платежів, яка може розпізнати особу навіть у медичній масці

Носіння людьми медичних масок, як уже відомо, не стало перешкодою для розпізнавання осіб системами відеоспостереження новітнього покоління, але у сфері платежів через біометричну автентифікацію проблему досі не було вирішено. Японська компанія Glory почала випробовувати платіжну систему, що дозволяє клієнтам залишатися в масці в момент ідентифікації по обличчю.

Як повідомляє Nikkei Asian Review, в японському місті Ніігата вже запущено пілотний проект з використання нової платіжної системи в десяти магазинах, мер міста навіть зміг особисто переконатися в ефективності нової розробки. Розташований на стійці кафе планшет з камерою протягом кількох секунд розпізнав власника банківської картки в медичній масці та списав необхідну суму з його рахунку. Експеримент триватиме до середини лютого, магазини стимулюють покупців брати в ньому участь шляхом надання різноманітних бонусів та подарунків. На території університету в Осаці такий платіжний термінал також функціонує.

Система одержала позначення BioPay. Компанія Glory розраховує продовжити її використання при організації магазинів, позбавлених касових апаратів та продавців. Клієнти обслуговуватимуть себе самостійно, розплачуючись на виході в терміналі за допомогою своєї особи. Знімати маску для цього теж не потрібно. Для роботи з BioPay необхідно пройти попередню реєстрацію, прив’язавши до банківського рахунку зображення особи.

Джерело asia.nikkei

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше