У річці Північної Каліфорнії знайшли iPhone 12, який витримав три місяці під водою і все ще працює

Нещодавно у річці Станіслаус (Stanislaus River) в Північній Каліфорнії дайвер, який займався очищенням водойми для збереження популяції лососів, натрапив на iPhone 12. Цікаво, що смартфон, попри тримісячне перебування під водою і вкриття водоростями, вдалося включити.

Apple оцінює iPhone 12 та новіші моделі як IP68 за стандартом IEC 60529, що передбачає максимальну глибину занурення до 6 метрів на час до 30 хвилин. Хоча ці пристрої не призначені для тривалого занурення, вони проявили несподівану стійкість.

Чоловік, на ім’я Лі, який займається дайвінгом, розповів AppleInsider про свою знахідку. 10 листопада він виявив смартфон серед каміння, покритий шаром водоростей.

Після очищення iPhone 12 від водоростей Лі залишив його сохнути на кілька днів. 16 листопада він зміг включити пристрій, під’єднавши зарядний пристрій.

На пристрої, схоже, не було пароля, тому Лі зміг переглянути такі дані, як останні фотографії та контакти. Останнім записом у галереї було відео, зняте на річці 4 вересня, що свідчить про тримісячне перебування телефону під водою.

Лі ще не вдалося з’ясувати, кому належав знайдений iPhone, але він планує звернутися до деяких контактів, зазначених у телефоні.

Apple оцінює iPhone 12 та новіші моделі лише як захищені від бризок чи тимчасового занурення, проте ці пристрої можуть витримати значно більше в залежності від ряду факторів. Проникненню води та бруду перешкоджають ущільнювачі в iPhone, і доки вони не пошкоджені, телефон не отримає тривалого пошкодження під водою.

Проблеми можуть виникнути, коли цей ущільнювальний матеріал пошкоджується через падіння, часте занурення або вплив пари. Пристрої, як у цій історії, зазвичай мають цілі ущільнювачі та приземляються таким чином, що уникають тривалого пошкодження.

Apple не покриває пошкодження від води, навіть якщо пристрій витримає три місяці в річці. Тому краще уникати навмисного занурення пристрою навіть на мить, наприклад, для знімання фотографій чи відео під водою, оскільки неможливо передбачити, коли ущільнювачі можуть вийти з ладу.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше