У захопленій російській військовій техніці виявили американські мікрочіпи – розвідка

У захопленій чи частково знищеній російській військовій техніці українські фахівці виявили велику кількість іноземних мікрочіпів.

Докладніше

Згідно зі списками компонентів, якими українська розвідка поділилася з виданням The War Zone, російська військова техніка дуже залежить від іноземних мікрочіпів, особливо зроблених у США.

Так, у командно-штабній машині ППО “Барнаул-Т” виявили в її системах зв’язку вісім мікрочіпів від американських виробників, таких як Intel, Micrel, Micron Technology та Atmel Corp, у ЗРК “Панцир” – п’ять мікросхем американського виробництва компаній AMD, Rochester Electronics, Texas Instruments та Linear Technology. А в крилатій ракеті Х-101 було виявлено не менше 35 мікросхем американського виробництва, зокрема вироблених компаніями Texas Instruments, Atmel Corp. Rochester Electronics, Cypress Semiconductor, Maxim Integrated, XILINX, Infineon Technologies, Intel, Onsemi та Micron Technology.

При розбірці оптико-електронної системи вежі Ка-52 «Алігатор» українські фахівці виявили 22 мікросхеми американського виробництва та одну мікросхему корейського виробництва. Серед виробників у США були Texas Instruments, IDT, Altera USA, Burr-Brown, Analog Devices Inc., Micron Technology, Linear Technology та TE Connectivity.

У виданні зазначають, що походження мікросхем, виявлених у цій російській зброї, неясно. Ці чіпи не обов’язково мали бути отримані безпосередньо від виробників. Крім того, існує величезний і значною мірою нерегульований ринок перероблених чіпів, в основному з Китаю, і багато з них видаються досить старими.

«Список компонентів містить одні з найдокладніших на сьогоднішній день відомостей про те, звідки росіяни отримують критично важливі мікрочіпи, напівпровідники та інші компоненти. Пункти в цих списках викликають серйозні питання про здатність росії виробляти технологічні компоненти, на які спирається її військова машина, і про здатність таких країн, як США, забезпечувати безпеку цих технологій», – наголосив експерт The War Zone.

«Іноземні електронні компоненти в захопленій ворожій техніці ще раз доводять „ефективність“ російського „імпортозаміщення“ та наголошують на повній залежності країни-агресора від західних технологій», — додають у Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше