Україна може отримати легендарні штурмовики A-10 Thunderbolt II з ракетами AGM Maverick та гарматою GAU-8 Avenger

День починається з добрих новин. Україна може отримати легендарний американський літак A-10 Thunderbolt II на прізвисько The Warthog.

Говорити про передачу штурмовиків Збройним Силам поки що зарано, але Френк Кендалл (Frank Kendall), Міністр Військово-повітряних сил США, не виключив таку ймовірність. Такий був його коментар після слів генерала Чарльза Куінтона Брауна (Charles Q. Brown) про те, що Україна має відмовитися від радянських літаків.

За словами генерала, існує низка інших літаків, які б могла отримати Україна. Зокрема, шведські Gripen, якими користується Чехія, а також Eurofighter або Rafales. У всякому разі не російського виробництва.

Щодо A-10 Thunderbolt II, це легендарний штурмовик, який був розроблений для знищення колон ворожої бронетехніки. Вперше розмови про передачу літаків Україні почалися ще навесні, коли російські танки колонами прямували у бік Києва.

Як і інші штурмовики, A-10 Thunderbolt II призначений для атаки сил супротивника на передньому краї. Для цього він має посилений захист та багато озброєння. Літак компанії Fairchild Republic обладнаний 30-мм автоматичною гарматою GAU-8 Avenger вагою майже 2 тонни, яка може робити майже 4000 пострілів на хвилину і здатна вражати танки на відстані понад 1 км.

A-10 Thunderbolt II має 11 вузлів підвіски та може нести понад 7 тонн зброї. Зокрема, ракети AGM Maverick із дальністю пуску до 28 км. Під час операції «Буря в пустелі» штурмовики знищили приблизно 900 танків, 1200 артилерійських установок та 2000 одиниць іншої техніки.

Джерело thedrive

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше