Україні потрібні всі ЗРК Patriot які наявні в світі для захисту від російських ракет

Глава Міністерства закордонних справ України, Дмитро Кулеба, звернувся до країн-членів НАТО з проханням передати Україні всі доступні системи протиповітряної оборони Patriot. Це відбулося під час окремих зустрічей з міністрами закордонних справ Польщі, Іспанії та Данії. Кулеба наголосив, що Україна є єдиною державою у світі, яка щодня змушена захищатися від атак балістичними ракетами, тому необхідність у системах ППО Patriot є критичною.

В ході діалогу з польським міністром Радославом Сікорським обговорювалося питання сприяння в захисті українського повітряного простору, а також порушення повітряного простору Польщі російськими ракетами. Кулеба звернувся також до Іспанії з проханням про додаткові системи ППО, здатні перехоплювати балістичні ракети. З данським міністром Ларсом Льокке Расмуссеном обговорювались нагальні військові потреби України, у тому числі в контексті систем ППО та ракет.

Кулеба підкреслив важливість міжнародної підтримки в зміцненні обороноздатності України та важливість спільних зусиль для досягнення миру в Європі. Він також висловив вдячність Данії за роботу над новим пакетом військової допомоги для України.

Американські зенітно-ракетні комплекси Patriot вже демонстрували здатність збивати російські балістичні ракети, зокрема типу “Кинджал”. Нещодавно російська армія посилила ракетний терор проти України, атакуючи об’єкти критичної інфраструктури та цивільне населення, тому потреба в засобах ППО є нагальною.

Попри нещодавні заяви президента Володимира Зеленського про відсутність передачі систем Patriot від Сполучених Штатів, Україна продовжує активно закликати міжнародну спільноту до посилення своєї протиповітряної оборони, зокрема після збільшення інтенсивності ракетних атак з боку РФ.

Довідка: Україна є найбільшою країною Європи в 600 тис квадратних кілометрів. Одна батарея Patriot покриває територію від 50 км до 160 км, залежно від конфігурації та типу загроз. Отже, щоб покрити значну територію України, потрібні десятки, якщо не сотні цих систем.  Наразі Patriot єдина у світі система здатна збивати балістику, що й було продемонстровано в Україні. Водночас ці системи ППО є надзвичайно дорогими та довгими у виробництві. Черга на виробництві на роки вперед.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше