Українські інженери представили «тихий» безпілотник Thor із дальністю польоту до 75 км

Компанії Naudi та Altair Technologies представили свій новий безпілотний літальний апарат Thor, який вирізняється своєю композитною матричною конструкцією та універсальними варіантами живлення, включаючи як літій-полімерні, так і літій-іонні батареї.

Особливістю Thor є його комунікаційні можливості, що працюють на декількох каналах, включаючи 900 МГц і 433 МГц для управління і 1200 МГц і 5,8 МГц для відео. Це забезпечує надійний зв’язок між дроном та його оператором. Крім того, максимальна злітна маса 25 кг у поєднанні з мінімальною масою порожнього літака 7 кг дозволяє йому нести корисне навантаження від 1 до 7 кг.

Thor може літати до 240 хвилин і долати відстань до 75 км, що робить її придатною для розширених розвідувальних місій. БПЛА може досягати максимальної висоти польоту 1500 метрів, крейсерської швидкості 72 км/год та працюватиме в діапазоні швидкостей від 70 до 120 км/год.

Thor призначений для швидкого розгортання: перехід із транспортного положення на повний бойовий стан займає всього 15 хвилин. Такий швидкий час реагування є життєво важливим при пошуково-рятувальних операціях або місіях швидкої розвідки. Так само час підготовки до перезапуску укладається в той же 15-20-хвилинний інтервал.
У конструкції Thor також враховано практичні аспекти польових операцій. Він використовує пускову установку для зльоту і здатний до горизонтальної посадки на короткому розбігу, що підвищує зручність використання в різних умовах. Дальність передачі телеметричних та відеосигналів досягає 15 км, забезпечуючи ефективну дистанційну роботу навіть на значних відстанях.

Ці досягнення не тільки розширюють можливості БПЛА в таких областях, як спостереження та розвідка, але також відкривають нові можливості для їх використання у цивільному та комерційному секторах.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше