Українські пілоти випробували шведські винищувачі JAS Gripen

Військові пілоти з України успішно пройшли ознайомчу підготовку на шведських винищувачах. Міністр оборони не виключає відправлення JAS Gripen Повітряним силам ЗСУ
Про це інформує Sveriges Radio з посиланням на письмове повідомлення міністра оборони країни Пола Юнсона.

“Ознайомчий тренінг завершено, і, згідно зі звітом, який я одержав від Збройних сил, навчання пройшло добре”, – розповів очільник міністерства.

Повідомляється, що українські пілоти пройшли ознайомчу підготовку, яка передбачає тестові польоти на літаках і на тренажерах, а також навчання для наземного персоналу.

В авіапарку винищувачів Gripen Швеції перебуває до сотні машин.

“Як ми вже говорили раніше, ми не виключаємо відправлення “Гріпенів” Україні. Досвід навчання тепер має лягти в основу поточної роботи щодо з’ясування умов для цього”, – додав Юнсон.

Saab JAS 39 Gripen – це багатоцільовий винищувач четвертого покоління, розроблений шведською компанією Saab AB. Він був створений у 1979 році і здійснив свій перший політ у 1988 році. Винищувач експортувався до різних країн, таких як Чехія, Угорщина, ПАР, Таїланд і Бразилія. “Гріпени” взяли участь у міжнародній військовій операції в Лівії, де вони виконували завдання патрулювання та розвідки. Максимальна швидкість на великій висоті – 2130 км/год, на рівні моря – 1225 км/год. Бойовий радіус дії – 700 км (з навантаженням 2000 кг). “Гріпен” оснащений 1×27 мм гарматою Mauser BK-27 з боєкомплектом 120 снарядів.

Джерело sverigesradio

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше