Українці зможуть використовувати е-гривню швидше, ніж очікувалось

Глава Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що пілотний запуск е-гривні планується вже у 2024 році. Відомство збирається прискорити процес розвитку державної CBDC.

«Нещодавно мені презентували на базі продукту Stellar електронну гривню. Здійснені перші транзакції на блокчейні, можна відстежити рух цих коштів. За законодавством, у 2024 році НБУ вже має запустити пілоти, проте ми хочемо почати роботу вже цього року, а не відкладати на наступний. Тому йде комунікація з Нацбанком і бізнесом. Запуск е-гривні безповоротно станеться», — зазначив Федоров.

НБУ ставить для державної цифрової валюти такі цілі:

  • Використання е-гривні має бути доступним та зручним для всіх українців. У тому числі для компаній, пересічних громадян та держорганів.
  • НБУ опрацьовує різні варіанти застосування е-гривні. Кожен варіант буде запрограмовано на окрему опцію через смартконтракти.
  • З часом можуть з’явитися окремі CBDC для соцвиплат, державного кредитування тощо.
  • Е-гривня буде доступна для міжнародних розрахунків та транскордонних платежів.

«Розробка та впровадження е-гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України. Актив сприятиме цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їх вартості, зростанню рівня їх прозорості й підвищенню довіри до національної валюти загалом. Це посилить спроможність Національного банку підтримувати цінову та фінансову стабільність як запоруку стійкого економічного зростання», — зазначив заступник Голови НБУ Олексій Шабан.

Нагадаємо — до офіційного запуску української CBDC Федоров планує суттєво зменшити обіг звичайних паперових грошей. Міністр вважає, що нововведення зроблять Україну одним із лідерів у сфері криптовалют, привертаючи увагу потенційних інвесторів.

Джерело noworries

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше