Унікальний космічний феномен: шведський фотограф вловив момент, коли Венера “загорілася” зеленим світлом

Шведський фотограф Пітер Розен став свідком унікального оптичного явища, коли він спостерігав, як планета Венера випромінювала зелене світло, що є досить рідкісним атмосферним явищем. Розен, який планував зробити знімки Венери та сходу Місяця над Стокгольмом, натомість зафіксував цей рідкісний зелений спалах, який в історії фотографувався лише кілька разів.

Зелений спалах виникає, коли світло відбивається від земної атмосфери подібно до призми. Це явище з’являється лише в холодні, ясні ночі, коли холодне, свіже повітря сприяє розсіюванню світла. Щоб зафіксувати такий спалах, потрібна камера з високою швидкістю зйомки та гарним збільшенням. Серійна зйомка Венери може допомогти зафіксувати цей чудовий момент.

Розен зазначив, що зміг зафіксувати зелений спалах завдяки сильному холоду, що тримається в південній частині Швеції. За його словами, спалах з’явився, коли Венера була поблизу земного горизонту. Ці обставини змушують атмосферу Землі діяти як призму, розділяючи біле світло на кольорові спектри. Якби атмосфера Землі була чистою без забруднень, спалах був би синім, але через забруднювачі у повітрі другорядним кольором став зелений.

Подібне явище вже фіксували раніше. Наприклад, у 2017 році фотограф Колін Легг зафіксував зелену Венеру, а у 2018 році Паоло Пальма в Римі використав свій смартфон, прикріплений до телескопа, для фотографування.

Знімок зеленого спалаху Венери, зроблений Паоло Пальма
Фото: Paolo Palma

Пальма описує, що Венера виглядала як подовжена бульбашка з червоним, помаранчевим, жовтим та зеленим полум’ям, а останній видимий промінь перед зникненням планети за горизонтом був зелений. За словами Пальми, хоча такі спалахи зафіксовані кілька разів, останній знімок Розеном, можливо, є найкращим серед усіх наявних.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше