В Албанії відновили старий аеродром для обслуговування літаків НАТО

Албанія відкрила відновлену авіабазу радянських часів для обслуговування літаків Альянсу на тлі посилення тиску з боку росії.

В Албанії нема власних винищувачів, проте вона дозволила відновити свою стару авіабазу в місті Кукова, яку використовував СРСР. НАТО витратило понад 50 мільйонів євро, щоб відбудувати всю інфраструктуру та посилити присутність у регіоні.

За даними Reuters, раніше на авіабазі розміщались радянські та китайські винищувачі, що перебували в стані бойової готовності на випадок війни із Заходом.

Щоб відзначити відновлення аеродрому, два винищувачі з бази НАТО в Італії приземлились в Кукові.

Албанія, яка приєдналася до НАТО у 2009 році, також веде переговори з Північноатлантичним альянсом про будівництво військово-морської бази в Порто Романо на узбережжі Адріатичного моря.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше