В Китаї створили уданий гелікоптер на основі російського Мі-28 та американського Black Hawk

Китай представив новий ударний вертоліт Z-21 на базі багатоцільового попередника Z-20. Новинка являє собою своєрідний “мікс” американського Black Hawk і російського Мі-28.

Перший політ експериментального прототипу новинки відбувся в січні цього року. Гелікоптер поки що не оснащений озброєнням, що не завадило йому пройти цикл випробувань із системами вимірювання та захисту від зенітних ракет. За очікуваннями, “двадцять перший” приросте силовою установкою і деякими конструктивними елементами Z-20, які покликані зробити його потужним доповненням до ударного гелікоптера НВАК Z-10, що являє собою китайський клон російського Ка-52 (“Проект 941”).

Інженери Піднебесної створили спеціальну версію Z-20 як “літаючу лабораторію” для відпрацювання технологій, що застосовуються в новому ударному вертольоті Z-21. Початок випробувань “двадцять першого” може свідчити про подолання технологічних бар’єрів, пов’язаних з розробкою потужних турбовальних двигунів для важких вертольотів.

З огляду на те, що основний ударний гелікоптер Китаю Z-10 має проблеми з силовою установкою за спекотних температур, створення схожої на російський Мі-28 гвинтокрилої машини Z-21 є стратегічно важливим для КНР.

Не виключено, що під час розробки “двадцять першого” інженери Піднебесної використовували імпортовані технології, подібно до того, як було з Z-10, розробленим на основі російського Ка-52.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше