В порту Новоросійська росіяни почали малювати силуети субмарин (супутникові фото)

Розвідка Великої Британії оприлюднила супутникові знімки російської субмарини та намальованої “хибної цілі” в порту Новоросійська.

Зображення оприлюднило Міністерство оборони Великої Британії.

Британське розвідувальне відомство опублікувало супутниковий знімок від 25 лютого, на якому зображений силует підводного човна, що намальованій на пірсі в порту Новоросійська.

У відомстві припускають, що метою таких заходів є сумнівна спроба ввести в оману українських операторів безпілотників та ворожі супутники.

Ця практика вже давно відома в російській армії та перекочувала на флот із Повітряно-космічних сил рф, котрі тривалий час малювали силуети винищувачів та стратегічних бомбардувальників на своїх злітно-посадкових смугах.

Через високу роздільну здатність супутників оптичної розвідки ці методи вважаються неефективними. Крім того, вони не працюють проти супутників радіолокаційного спостереження.

Зображення стратегічних бомбардувальників Ту-95МС на авіабазі Енгельс. Фото: Planet Labs

Маскування кораблів

У звіті британської розвідки також наголошується, що російський флот почав приділяти значну увагу маскуванню через свої численні втрати у Чорному морі.

Зокрема, в травні торік на кораблі Чорноморського флоту почали наносити камуфляж, що мав би розбивати силует та зменшити помітність судна в морі.

Такий камуфляж отримав невідомий великий десантний корабель проєктів 775 та 11711, фрегати проєкту 11356Р «Адмирал Эссен» та «Адмирал Макаров», два малих ракетних кораблі проєкту 21631 та 2 патрульних кораблі проєкту 22160.

Знімок закамуфльованого фрегата «Адмирал Эссен». Джерело: Naval News

Фахівці з видання Naval News припускали, що ця камуфляжна схема має на меті заплутати операторів безпілотника, щоб вони прийняли його за менш цінну ціль.

Однак, враховуючи те, що для ідентифікації та наведення на ціль використовується теплова камера, яка чітко виділяє весь силует корабля, такий камуфляж є неефективним.

Ілюстративне фото силуету ВДК «Цезарь Куников» у камері українського морського безпілотника MAGURA V5. Кадр із відео ГУР МО

Нагадаємо, що після низки ударів крилатих ракет та морських дронів по суднах та об’єктах Чорноморського флоту основна частина російських кораблів покинула окупований Севастополь та перебазувалась до Новоросійська.

У жовтні торік до Новоросійська було перекинуто шість великих десантних кораблів, фрегати “Адмирал Эссен”, “Адмирал Макаров” та три підводні човни проєкту 636 “Варшавянка”. Також було перебазовано патрульний корабель проєкту 22160 “Василий Быков” та два малих ракетних кораблі проєкту 21631 “Буян-М”.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше