В Україні невдовзі зможуть мобілізувати чоловіків віком 18-25 років

У лютому Верховна Рада планує розглянути законопроєкт про обов’язкову базову військову підготовку для чоловіків віком 18-25 років. Таким чином, мобілізаційний вік може зменшитися, адже після військової підготовки чоловіки автоматично можуть підпадати під мобілізацію уже з 20 років.

Про це розповів юрист та молодший лейтенант запасу Володимир Романчук у коментарі ZN.UA

“Молодим чоловікам потрібні навички, адже війна триває, а ворог який напав не жаліє навіть цивільних. Тому базова військова підготовка це те, що потрібно українським чоловікам зараз. На сьогодні суспільство сприймає нові нововведення, як щось погане, тому владі потрібно комунікувати з людьми та пояснити, що у воюючій країні базова військова підготовка потрібна навіть жінкам, а не те що чоловікам“ – розповів Володимир Романчук

Також він додав, що у новому законопроекті передбачена відмова від строкової військової служби, замість якої з 2025 року буде обов’язкова військова базова підготовка для чоловіків віком 18-25 років. Ще у новому мобілізаційному законопроекті необхідно чітко прописати граничний вік для призову, адже після базової військової підготовки чоловік отримає військову спеціальність і такі чоловіки уже по закону України можуть бути мобілізовані. Тобто, якщо чоловік у 18 років пройшов базову військову підготовку, то з 20 років він уже може бути призваний до збройних сил.

Джерело tehnofan

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше