В Україні планують відновити систему штрафних балів для водіїв

Пропонується , що якщо водій протягом року збере понад 12 штрафних балів, то його потрібно позбавляти водійського посвідчення без суду

У МВС планують, що у майбутньому в Україні на законодавчому рівні запровадять штрафні бали для водіїв. Про це розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

За його словами, потрібно на законодавчому рівні запровадити окрему відповідальність для водіїв за систематичне порушення правил дорожнього руху. Йдеться про штрафні бали. Коли повернуться до розгляду цього питання – Білошицький не уточнив. Він тільки сказав, що сподівається, що це питання знову почнуть розглядати.

В Україні у 2015-2020 роках вже діяла система балів та штрафів для водіїв. Кожному водію щороку налічували 150 балів. У разі порушення правил дорожнього руху, яке фіксувалося в автоматичному режимі, з водія списували 50 балів. Після вичерпання ліміту водій за такі порушення мав сплачувати штрафи у грошовому вигляді. Але до кінця система штрафних балів так і не була реалізована (камери автофіксації порушень правил дорожнього руху з’явилися лише влітку 2020 року). Її у 2020 році скасував президент Володимир Зеленський.

На початку 2022 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №6502, який передбачає запровадження системи штрафних балів для водіїв. Але через повномасштабне вторгнення в Україну російських окупаційних військ народні депутати не розглянули цей законопроєкт навіть у першому читанні. Він досі перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності.

Джерело autoporady

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше