В Україні планують запустити “смарт-мобілізацію”: Федоров розповів, що зміниться

Військовозобов’язані зможуть самостійно обирати спеціальність, на яку їх мобілізують. Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров вважає, що в такому випадку чоловіки матимуть кращу вмотивованість.

В Україні хочуть запустити “смарт-мобілізацію”, у результаті чого військовозобов’язаний зможе самостійно обрати спеціальність, за якою його мобілізують. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“Ми хочемо запустити так звану “смарт-мобілізацію”, коли людина самостійно обирає – це навіть не про мобілізацію, людина сама собі обирає — спеціальність, на яку вона хоче мобілізуватися, і не під примусом, а самостійно. Тобто людина вирішила, що вона хоче служити в Збройних силах України”, — сказав Михайло Федоров.

З його слів, пілот запустять на операторів дронів, люди зможуть обирати, чи хочуть вони стати оператором БПЛА, чи взагалі служити в роті ударних дронів. Зокрема, це можуть бути сапери, водії та інші. У результаті людина зможе подивитися, що це за підрозділ, рота, які існують зобов’язання, ризики, як відбуватиметься навчання. Він зазначив, що чоловік, який залишив заявку, пройшов рекрутерів і тести, навчання, точно потрапляє в роту ударних дронів, на ту посаду, на яку сам себе мобілізував.

Михайло Федоров наголосив, що після запуску вдасться зрозуміти, скільки людей будуть самостійно мобілізовуватися, як проходитимуть відбір, як служитимуть, і яка буде якість їхньої служби, наскільки вони будуть змотивовані.

“Це може бути першим пілотом, першим кроком, для того, щоб запустити подібну умовну “смарт-мобілізацію”, — заявив він.

Він зазначив, що є люди, які, можливо, хочуть бути штурмовиками чи займати інші посади. Проте вони хочуть розуміти, що ними керуватиме фахова людина, коли вони перебуватимуть в окопах, над ними буде дрон, поруч броньована техніка, а керівник дбатиме про їхнє життя, і в нього якісна ситуаційна обізнаність.

Федоров вважає, що в пілоті передбачать всі зміни. Зокрема, не потрібно йти у військкомат, варто лише пройти онлайн-тест, прийти в приміщення до рекрутера, де ще раз пояснять, де можна служити.

“Ти після цього, якщо ти підходиш по характеристиках, проходиш навчання, в якому ти не просто з базовими речами знайомишся, а тобі розповідають, що таке ситуаційна обізнаність, фахові експерти з поля бою, які керують дронами, де в тебе відбувається інший рівень навчання, і після цього ти вже потрапляєш на поле бою”, — сказав Федоров.

Він переконаний, що в такому випадку буде інша якість мотивації, проте цю гіпотезу потрібно спочатку протестувати. Михайло Федоров додав, що це питання одного-двох місяців максимум.

Нагадаємо, юристка практики військового права юридичної компанії “Приходько та партнери” Тетяна Козян заявила, що відповідно до законодавчих норм можна офіційно відмовитися від повістки. Проте це можна зробити лише в окремих випадках.

Адвокат Ростислав Кравець розповів, що іноді призвати на військову службу можуть чоловіків, які мають відстрочку від призову. З його слів, іноді представники ТЦК та СП можуть вводити в оману чоловіків з бронню або підставами для відстрочки, та мобілізувати їх.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело focus
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше