В Україні вводять штрафи за сексуальні образи в месенджерах

Голова ВР Руслан Стефанчук підписав закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та інших законів України у зв’язку з ратифікацією Стамбульської конвенції».

За цим законом КУпАП доповнено новою статтею 173-7. Тепер за сексуальне домагання, тобто образливі, принизливі дії сексуального характеру, виражені вербально або невербально (словами, жестами, рухами тіла), зокрема з використанням електронних комунікацій, передбачені штрафи або виправні чи громадські роботи.

За надсилання таких повідомлень у месенджерах можна отримати штраф від 1360 до 2720 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Також покарання передбачене за насильство за ознакою статі, тобто дії фізичного, психологічного чи економічного характеру проти людини через її належність до певної статі чи стереотипні уявлення про соціальні ролі жінки або чоловіка в суспільстві.

Якщо через такі дії була завдана шкода фізичному (без спричинення тілесних ушкоджень) або психічному здоров’ю людини, правопорушника можуть оштрафувати на суму від 1700 до 3400 грн або призначити громадські роботи від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 червня 2022 року ратифікувала Стамбульську конвенцію. Конвенція визначає засади рівності й недискримінації жінок та заходи недопущення насильства щодо жінок.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше