Вчені навчилися управляти біологічним годинником

Вчені розробили спосіб перемикання інгібітора кінази, який впливає на функцію біологічного годинника. Результати спільної роботи фахівців з Японії й Нідерландів були опубліковані у виданні Nature Communications.

Управління перемикачем інгібітора кінази відбувається за допомогою світла. Створенням інгібітора кінази (лонгдейсін) займалися японські вчені. Він може уповільнювати циркадні ритми біологічного годинника, подовжуючи їх з 24 до 48 годин. Вплив на роботу лонгдейсіна надають фіолетове і зелене світло.

Робота над цим методом тривала кілька років. В результаті фахівцям вдалося добитися того, що при опроміненні зеленим світлом тривалість циклу скоротилася до 25 годин, а потім при опроміненні фіолетовим – до 28 годин.

Це відкриття вчених може вберегти людей від згубного впливу на здоров’я, який збиває біологічний годинник.

Джерело nature

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше