Великобританія розробляє надзвуковий винищувач-невидимку Tempest з машинним навчанням, ІІ, гіперзвуковими ракетами та лазерною зброєю

Компанії Roll-Royce, MDBA UK, Leonard UK і BAE Systems займаються розробкою двомоторного винищувача-невидимки Tempest. Проектом керує Міністерство оборони Сполученого Королівства.

Планується, що надзвуковий винищувач-невидимка із трикутним крилом надійде на озброєння Військово-повітряних сил Сполученого Королівства у 2035 році. Він прийде на зміну Eurofighter Typhoon. Літак нового покоління отримає підтримку штучного інтелекту та машинного навчання. До 2025 року влада Великобританії інвестує в проект £2 000 000 000.

Наразі сили команди кинуті на створення демонстраційного зразка Tempest. Винищувач нового покоління стане основою протиповітряної оборони Королівства, а й дозволить зберегти технологічні рішення. Поява демонстраційного зразка очікується упродовж п’яти років.

Розробка Tempest ведеться у графстві Ланкашир. Там же Великобританія проведе оцінку та перші випробування літака. Що стосується озброєння, винищувач отримає гіперзвукові ракети, лазерну зброю та систему правління роєм безпілотників.

Джерело baesystems

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше