Відсидів 48 років за злочин, якого не скоював: суд США виправдав американця

У США після майже півстолітнього ув’язнення суд виправдав 70-річного Глінна Сіммонса з Оклахоми. Він відбув найдовший термін помилкового ув’язнення в США.

Про це повідомляє New York Times.

Суд постановив “на основі чітких і переконливих доказів”, що злочин, за який Глінна Сіммонса ув’язнили, “не був скоєний містером Сіммонсом”.

Згідно з даними Національного реєстру виправдань 48 років, один місяць і 18 днів, які Сіммонс пробув за ґратами, є найдовшим терміном помилкового ув’язнення в США. “Це урок стійкості та наполегливості. Не дозволяйте нікому казати вам, що такого не може статися, тому що насправді – може”, — зазначив Сіммонс після винесення рішення.

У 1975 році 22-річного чоловіка засудили за вбивство під час пограбування алкогольного магазину, яке відбулося в місті Едмонд, штат Оклахома. Сіммонса та Дона Робертса назвали винними у вбивстві службовиці Керолін Сью Роджерс, якій двоє грабіжників вистрелили в голову.

Прокурори покладалися на слова жінки, яку поранили під час пограбування магазину, і вона нібито впізнала Сіммонса та Робертса. Пізніше очевидиця суперечила деяким своїм показанням.

За даними окружної прокуратури округу Оклахома, спочатку чоловіків засудили до смертної кари, але потім їхні вироки змінили на довічне ув’язнення. Робертса умовно-достроково випустили з в’язниці у 2008 році, а Сіммонс залишався за ґратами досі.

Сіммонс планує отримати компенсацію від держави розміром 175 000 доларів.

“У нього не було можливості отримати досвід роботи чи зробити кар’єру, щоб мати змогу фінансово забезпечити себе та свою сім’ю. У нього все це забрали”, — наголосив Джо Норвуд, адвокат Сіммонса.

Джерело liga.net

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше