Влада планує збільшити штрафи за кермування у стані сп’яніння, а транспорт передавати ЗСУ

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про посилення відповідальності за кермування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння
Про це йдеться у проєкті №9076.

Нардепи пропонують збільшити штраф за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів до 51 тисяч гривень і запровадити конфіскацію транспортного засобу.

Нині за повторне порушення передбачений штраф у 34 тисяч гривень з позбавленням права керування на три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу.

“Метою законопроєкту є підвищення безпеки дорожнього руху, зниження кількості ДТП шляхом посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, та як наслідок досягнення справедливого підходу до забезпечення автомобілями Збройних Сил України”, – пишуть в пояснювальній записці.

За даними патрульної поліції, протягом 2022 року в Україні сталося 18 628 аварій з загиблими та травмованими. Унаслідок ДТП загинув 2 791 громадянин, 23 145 – травмовані.

Загалом серед регіонів кількість пригод з постраждалими лідирує Львівщина, там сталося 1 797 ДТП. Також Дніпропетровщина – 1 737, місто Київ – 1487 та область загалом – 1 267, Одещина – 1 157.

Повідомляється, що основними причинами було перевищення швидкості, порушення правил маневрування, проїзду перехресть, пішохідних переходів, недотримання дистанції, перехід пішоходів у невстановленому місці, виїзд на смугу зустрічного руху, в тому числі керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, які призвели до 91 загиблих та 1 031 травмованих.

У 2021 році МВС зафіксували та оформили 5019 ДТП, в яких водії керували автомобілями в стані сп’яніння.

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше