Власник Tesla “прокачав” запас ходу своєї Model Y самостійно, зробивши “сонячний дах” (фото)

Власник Tesla Model Y збудував власний сонячний дах, який допоможе збільшити запас ходу електромобіля більш ніж на 32 км на день.

Tesla, як і багато інших автовиробників раніше розглядала можливість використання сонячної енергії в електромобілях, але так і не запустила цю функцію. Інші автовиробники пропонують її як опцію, але сонячні системи на даху або живлять тільки допоміжні функції, а не акумуляторну батарею, або забезпечують запас ходу всього на кілька кілометрів на день.

У 2017 році Ілон Маск заявив, що поставив завдання інженерам Tesla вивчити можливість інтеграції сонячних елементів у Model 3, але вони дійшли висновку, що на той момент цього не варто робити. З того часу ефективність сонячних батарей покращилася і Tesla накопичила власний досвід у сфері впровадження сонячних батарей за допомогою розробки сонячної черепиці.

Після запуску Cybertruck Маск здивував багатьох, заявивши, що новий електричний пікап Tesla матиме сонячний дах, який додасть запасу ходу на 20 км на день. Декілька років потому Тесла подав заявку на патент, який показав, що сонячні елементи будуть вбудовані у висувну кришку. Але Cybertruck вже випущено, а сонячного даху він не має.

Тим часом власник Tesla не став більше чекати й взяв справу у свої руки – вирішив побудувати розсувний сонячний дах для своєї моделі Y. Він побудував стійку, яка розміщена на Tesla Model Y та може використовувати 9 панелей по 175 Вт для заряджання автомобіля.

Власник написав про свій проєкт, – “Останні два роки я працював над сонячною системою потужністю від 2000 до 4000 Вт для моєї моделі Y. Сьогодні я можу заряджати її у будь-якій точці світу”.

Для виготовлення стійки для розгортання панелей використовувалися 3D-деталі та телескопічна трубка із вуглецевого волокна. За його оцінками, він може збільшити дальність пробігу на понад 32 км на день.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше