Всі зуби на 4 чи 6 імплатнах – нове життя при повній адентії

Сьогодні навіть за відсутності всіх зубів можна виправити ситуацію і насолоджуватись повноцінним життям. А допоможуть в цьому новітні технології, про які розповіли нам консультанти стоматологічної клініки Healthy Dent.

Колись (насправді, ще зовсім недавно) пацієнту при повній адентії доводилося вибирати з двох варіантів: ходити без зубів чи ставити знімні протези. На щастя, станом на зараз можна повністю відновити втрачені зуби і обійтися без вставних щелеп. Це стало можливим завдяки інноваційній технології «Всі на 4», яку успішно використовують українські стоматологи, зокрема, в київській клініці Healthy Dent: https://healthydent.ua/uk/uslugy/uspovne-vidnovlennya-zubnogo-ryadu-za-tehnologiyeyu-all-4.

Що таке протезування All on 4?

Це новітня технологія протезування на імплантах. На відміну від класичної імплантації протокол All on 4 передбачає використання не коронок, а суцільного протезу, що замінює до 12 зубів поспіль. Для фіксації протезу потрібно всього чотири імпланти, не треба встановлювати штифт під кожну коронку окремо. Два імпланти інсталюють у фронтальній частині щелепи, ще по одному з боків під нахилом.

Насправді методика не така вже інноваційна, адже вперше її застосовано чверть століття тому португальським дантистом Пауло Мало. У світі технологія протокол All on 4 використовується вже 20 років, а в Україні лише набуває популярності й отримує все більше схвальних відгуків від пацієнтів.

Показання і протипоказання до протезування на імплантах

Протезування за методом «Всі на 4» рекомендується:

 • при повній адентії (відсутності всіх зубів на щелепі);
 • коли пацієнт не бажає ставити знімні протези;
 • при легкій і середній атрофії кісткової тканини, коли класична імплантація протипоказана;
 • на пізніх стадіях пародонтиту, пародонтозу, коли доводиться видаляти рухливі зуби.

Протипоказаннями до протезування на імплантах є:

 • запальні процеси в ротовій порожнині;
 • значний дефіцит кісткової тканини;
 • онкологічні захворювання;
 • гострі психічні розлади.

Тимчасовим обмеженням до імплантації є вагітність і період лактації.

Переваги технології «Всі на чотирьох»

Пацієнти, що протезувалися за технологією All on 4, називають наступні переваги:

 • швидкий спосіб відновити зубний ряд: тимчасові протези встановлюються за 1-3 дні після імплантації;
 • естетика та функціональність: нові зуби виглядають натурально і витримують стандартне жувальне навантаження. Завдяки протезуванню відновлюється природній контур обличчя;
 • надійність: не слід боятися, що протези випадуть, адже вони міцно зафіксовані;
 • простота і комфорт: протези не вимагають спеціального догляду і тривалої адаптації, використовуються як постійні конструкції (коронки, мости);
 • довговічність: строк служби імплантів – від 30 років до довічного, а протез за необхідності завжди можна замінити на новий.

В чому особливості протезування на шести імплантах

Різновидом методики є протезування All on 6. Як можна здогадатися з назви, це та ж сама технологія, але використовується шість імплантів замість чотирьох. Додаткові два імпланти вживлюються з боків щелепи під нахилом.

Що дає збільшена кількість імплантів:

 • можливість замінити до 14 зубів на щелепі;
 • більш рівномірний розподіл навантаження на щелепу;
 • більш надійну фіксацію протезу.

Із мінусів – протокол All on 6 дорожчий, адже використовується більша кількість імплантів.

65673324ae825.webp

Як все відбувається: етапи протезування

Не дивлячись на малоінвазивність, імплантація за протоколом All on 4 чи 6 є хірургічною операцією, тому проводиться після ретельної підготовки пацієнта. Технологія передбачає наступні етапи:

 1. Огляд стану щелепи і ротової порожнини пацієнта.
 2. Діагностика й аналіз результатів комп’ютерної томографії, інших досліджень.
 3. Зняття зліпків і складання плану імплантації і протезування.
 4. Встановлення імплантів (4 чи 6, в залежності від методу).
 5. Виготовлення і фіксація тимчасових акрилових протезів – через 1-3 дні після імплантації.
 6. Виготовлення, примірка і встановлення постійних протезів – через 6-12 місяців.

Вартість повного протезування на імплантах

Ціна протезування залежить від кількості й бренду використаних імплантів. В київський стоматології вартість встановлення протезу на 4-х імплантах коштує від 150 тис. грн. Нові зуби на шести імплантах вийдуть на 40-50% дорожче – від 270 тис. грн. Це ціна повного протезування під ключ. Хочете дізнатись більше про особливості імплантації за цією технологією – переходьте на сторінку https://healthydent.ua/uk/uslugy/povne-vidnovlennya-zubnogo-ryadu-za-tehnologiyeyu-all-6. Або записуйтесь на консультацію до стоматолога-ортопеда чи імплантолога, які нададуть детальну інформацію щодо індивідуальної клінічної картини.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше